Petekler ve kombi doğru bakım yapıldığı taktirde oldukça kullanışlı cihazlardır. Bu cihazların bakımları zamanında yapılırsa kış aylarında arıza durumuna geçmeleri de mümkün olmayacaktır. Petek temizliği hizmetimiz bu alandaki ihtiyacınızı karşılıyor. Alacağınız petek temizlik hizmeti ile peteğinizi güzel bir şekilde temizletebilir, akışı düzgün hale getirebilirsiniz. Sıcak suyun petek içinde sorunsuz ilerlemesi daha yavaş soğumasına imkân verir. Daha yavaş soğuyan su ise peteklerin daha uzun süre sıcak kalmasını sağlar. Ayrıca son peteğe, sıcak suyun daha rahat ulaşmasını sağlar. Firmamızdan alacağınız petek temizlik hizmetleri sayesinde siz de rahat edebilirsiniz. Peteklerinizin güzel bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği çeşitli aşamalardan geçilerek tamamlanır. Petek temizlik aşamalarını şu şekilde ifade edebiliriz:

  • Öncelikle peteklerin temizliği için yöntem seçilir. İlaçlı ve makineli temizlik her zaman daha çok tercih edilmektedir.
  • İkinci aşama ise temizliğe hazırlık aşamasıdır. Banyo kısmındaki petekten kapalı sistemden çıkış sağlanır.
  • Kombi tarafından veya banyodan makine yardımıyla ilaçlı su basılır.
  • Bu ilaçlı sıvının sistemi dolaşması sağlanır. Sistemi dolaşıp makineye dönen sıvı birkaç kez bu işlemi tekrarlar.
  • Sonrasında ise kir, kireç ve zararlı maddeler bu sıvı içerisinde birikir.
  • İşlem tamamlandıktan sonra atık su ve kirler banyodan kanalizasyona atılır.
  • Sistem kapatılarak eski haline döndürülür.
  • Peteklere tekrar su verilerek kombinin çalışması sağlanır.

Bu aşamaları takip ederek siz de kolayca petek temizliği yaptırabilirsiniz. Firmamızdan destek alarak temizlik işlemini ucuz ve hızlı şekilde hallettirebilirsiniz.

Petek Temizliği Neden Önemlidir?

Kış aylarında peteklerin iç aksamında biriken kirler ve kireçler su sıcaklığını düşürür. Düşen su sıcaklığı ise beraberinde farklı problemleri getirir. Örnek vermek gerekirse ilk olarak fatura gideriniz artacaktır. Su yeterince ısınamayacağı için kombiyi daha yüksek ayarda açmanız gerekir. Bu ise faturayı artırır. Diğer bir sorun ise kombiniz arıza durumuna geçebilir. Zamanla normalden daha çok çalışan kombi bir süre sonra problem çıkaracak ve arıza verecektir. Bu gibi durumları yaşamamak adına petek temizliği hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Sonucunda hem daha az yakıt yakabilir hem de daha çok ısınabilirsiniz.