Kombinin iç aksamında farklı birçok parça bulunmaktadır. Bunlardan birisi de üç kollu vanadır. Özel bir işlevi olan bu vana sayesinde ciddi anlamda tasarruf elde etmek mümkündür. Bu vananın temel görevi su ile kaloriferdeki suyun birbirinden ayrılmasını sağlamaktır. Yaz aylarında kalorifer çalışmıyorken sıcak su ihtiyacınızın doğması durumunda kalorifer tarafına su girişi kapatılır. Bu noktada devreye giren üç kollu vana sıcak suyun sadece sıcak su kısmına aktarılmasını sağlar. Sonrasında ise bu sıcak su banyo ve mutfağa ulaşarak kullanmanıza yarar. Ancak bahsedilen parçada çeşitli problemler ortaya çıkabilir. Kombi üç yollu vana tamiri ile bu problemler ortadan kaldırılabilir. Firmamızdan alacağınız destek ile Ankara bölgesinde kombi üç yollu vana tamiri yaptırabilirsiniz. Firmamız değişim hizmeti de sunmaktadır. İsterseniz orijinal parçalardan değişim de yaptırabilirsiniz.

Üç Kollu Vana Arızası Neden Oluşur? Vana Arızası Nasıl Anlaşılır?

Bu arızanın oluşması birçok sebepten kaynaklanabilir. Öncelikle kireç bunun temel sebebidir. Kireçli su sebebiyle zamanla kombinin iç aksamındaki bu vana aşınır. Aşınma neticesinde işlevini göremez. Bir diğer sorun ise vananın kapatmak kapakçıklarında oluşan sorundur. Bu sorun da yine su kaynaklı olabilir. Eğer şebekenizdeki su problemli ise bu durumda önlemler alarak sorunu baştan engelleyebilirsiniz. Vana arızasını anlamak içinse yaz aylarında sadece sıcak su kullansanız bile peteklerde ısınma olmasına dikkat etmelisiniz. Bu durumda arıza durumu geçerlidir. Ayrıca kombinin içinden çeşitli su damlatma sesleri gelebilir. Kombi üç yollu vana tamiri hizmetimizden faydalanarak Ankara civarında bu sorunu ortadan kaldırmanız mümkündür.

Vana Arızasının Çözümü Nedir?

Tamir veya değişim tek yoldur. Burada değişimin olması için dikkat edilmesi gereken temel nokta kombi vanasının tamir edilemeyecek halde olmasıdır. Eğer kombi vanasının tamiri mümkün değilse uzman ekibimiz orijinal parça ile değişim sağlamaktadır. Bu yolla kombi üç yollu vana tamiri ve değişimi tamamlanmaktadır. Siz de firmamızdan destek almak isterseniz hemen ulaşın. Ankara bölgesinde hızlı bir servis ağımız bulunuyor. Adresinize en hızlı şekilde gelen ekibimiz kısa süre içinde sorunu çözüyor.