Kombilerde bakım oldukça önemlidir. Kombinin bağlı olduğu tesisat ve bu tesisatın temizliği belirli aralıklar ile yapılmalıdır. Tesisat temizliği yapılmaz ise bazı problemler ortaya çıkabilir. Kombiniz arızaya geçebilir. Ayrıca kombinin çalışma basıncı ve verimi düşebilir. Bu gibi durumlara düşmemek için mutlaka kombi tesisat temizliği hizmeti almanız gerekiyor. Bu hizmet sayesinde kısa süre içinde kombinizi eski haline kavuşturabilirsiniz. Kombinizin arızaya düşmesini engelleyebilirsiniz. Kombi tesisat temizliğini uzman ekiplerin yapması gerekir. Özel makinalar ile yapılan bu temizlik ile ciddi avantajlar elde edilecektir. Ancak bakımı işi bilmeyen kişiler yapar ise sorun yaşayabilirsiniz. Ankara baymak servisi olan firmamızdan destek alarak siz de sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Kombi Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır?

Kombi tesisat temizliğinde bazı önemli noktalar vardır. Bunlara dikkat edildiği taktirde kusursuz bir temizlik yapılabilir. Temizlik aşamaları şu şekilde ifade edilebilir:

  • Tesisatın tamamı temizlenecekse tesisattan kombi çıkarılmalıdır. Eğer temizlik ilaçlı yapılacak ise kombinin içinden ilaçlı sıvının geçmemesi gerekir.
  • İlaçsız temizlikte kombi içinden su geçirilebilir. Ancak burada basıncın iyi ayarlanması gerekmektedir. Kombinin iç aksamına zarar verecek tesisat temizliğinden kaçınılmalıdır.
  • Bu temizlik aşamasında kombinin alt bağlantılarından veya bir petekten bağlantı sağlanır.
  • Bağlantı sonrası tesisat su veya ilaçlı su verilir. Bu sayede tesisat içi temizlenir.
  • Kireçli ve kirli su dışarı alınır.

Tüm bu aşamalardan sonra tesisatta temizlik tamamlanır. Kombi tesisat temizliği bu aşamalardan sonra yapılmaktadır.

Kombi Temizlik Aşamalarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğer siz de kombi tesisat temizliği yaptırmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan ilki tesisatın su seviyesidir. Tesisattaki su uzmanlarca kontrol edilmeli ve sonrasında müdahale yapılmalıdır. Kaçak vs. var ise bu ciddi problemlere yol açabilir. Kaçak kontrolü de yapılması önemlidir. Ayrıca işi profesyonel kişiler yapmalıdır. Kombi tesisat temizliği konusunda özelleşmiş cihazlar kullanılmalıdır. Firmamız alanında uzman kadrosu ile tesisat temizliği yapmaktadır. Ankara baymak servisi olarak bu ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak olan firmamızdan destek alarak sorunu çözebilirsiniz. Tesisat temizliği yaptırarak kombinizi daha uzun süreler kullanabilirsiniz.