Kombilerde çeşitli özel parçalar bulunmaktadır. Bu parçaların her birinin özel bir görevi vardır. Bu özel parçalardan birisi de genleşme tanklarıdır. Genleşme tankları kombilerin çok önemli parçalarından birisidir. Genleşme tankı, çalışma prensibi ile kombinin iç güvenliğini sağlamaktadır. İç aksamında farklı sorunlar oluşmasını engellemektedir. En genel tabir ile genleşme tankı basınç ayarlamaya yarar. Isınan su genleşecektir. Kombinin genleşme tankı da burada devreye girer. Genleşen ve artan suyun dengelenmesini sağlar. Bir tarafında su bir tarafında hava olan bu tank su sızdırmaz bir conta ile birbirinden ayrılmıştır. Contanın zamanla yıpranması veya tankın delinmesi kombi genleşme tankı arızalarını da beraberinde getirir. Kombi genleşme tankı tamiri sunan Ankara baymak teknik servisi firmamız bu anlamda tamir ve tadilat işlemlerinizi yapacaktır.

Kombi Genleşme Tankı Tamirinin Önemi Nedir?

Kombi genleşme tankı iç basıncın dengelenmesini sağlar. Örnek vermek gerekirse su ısınınca baskılaması artar. Bu artan baskı iç parçalara zarar verebilir. Ancak genleşme tankı bu noktada devreye girerek basıncı ayarlıyor. Suyun basıncının yükselmesini önlüyor. Sonucunda ise kombinin güzel şekilde çalışmasına imkân tanıyor. Ancak bu parçada arıza olması durumunda iç basınç kontrol edilemez. Kombinin yavaş yavaş arızalar çıkarmaya başlaması ve farklı basınç uyarıları almanız bu sorunla mümkündür. Sonrasında ise kombi büyük sorunları beraberinde getirir. Bahsedilen durumları yaşamamak için mutlaka Kombi genleşme tankı tamiri veya değişimi yaptırılmalıdır. Firmamız Ankara bölgesinde hizmet veren profesyonel bir servistir. Birçok hizmeti olan servisimiz sayesinde siz de kısa sürede kazançlı çıkabilir ve kombinizi tamir ettirebilirsiniz.

Kombi Genleşme Tankı Tamiri Nasıl Yapılır?

Tamir işleminde öncelikle kombinin genleşme tankı çıkarılıp ve durumu incelenir. Burada kombinin iç aksamına zarar verip vermediği de gözlemlenebilir. Eğer conta kaynaklı bir sorun var ise burada conta değişimi yapılır. Buradan yapılan sızdırma durumu engellenir. Bir diğer sorun ise delinme olabilir. Zamanla yıpranmış olan kombilerin genleşme tankı çürüyebilir. Özellikle bakım yapılmayan ve çok uzun yıllardır kullanılan kombilerde bu sorun baş göstermektedir. Çözümü ise delinen noktaların kapatılması olacaktır. Ankara Baymak teknik servisi olan firmamızdan kombi genleşme tankı tamiri ve bakım onarım hizmeti alarak siz de bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.