Kombinin içinde bulunan en ufak aksaklık tüm sistemi etkiler. Bu yüzden tüm parçaların sağlıklı ve etkili şekilde çalışması gerekmektedir. Bu parçalardan birisi de fan olarak karşımıza çıkıyor. Fan, kombinin en önemli parçalarından birisi olmaktadır. Fanı kombinin akciğerleri olarak nitelendirmek mümkündür. Çünkü fan sayesinde kombi içine temiz hava girişi olmaktadır. Bu temiz hava ile yanma gerçekleşmektedir. Sağlıklı bir yanma için doğru miktarda havanın içeri girmesi gerekir. Sonucunda ise oluşan bazı atık gazlar bulunmaktadır. Bu atık gazların doğru şekilde dışarıya atılması için yine fan devreye girmektedir. Tüm bunlar neticesinde kombi sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam etmektedir. Ancak bazı durumlarda fan arızaya düşebilir. Fan arızasında birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Kombi fan tamiri veya değişimi yaparak sorunu çözebilirsiniz.

Fan Tamiri Neden Yapılmalıdır?

Fan tamirinin yapılmasının temel sebebi düşük maliyetli olmasıdır. Bu sayede fanın çok daha kolay şekilde sökülüp yerine takılması ve masrafların azaltılması sağlanabilir. Fan tamirini önemli kılan bir diğer nokta ise fanın işlevidir. Fandaki sorun tüm sistemi etkiler. Fanın yavaş yavaş temiz havayı azaltması ateşlemeyi zorlaştırır. Kombinizde ateşleme sorunları baş göstermeye başlar. Doğru şekilde yanmayan gaz çiğ atıkların oluşmasına yol açar. Dışarı yanmadan atılan bu gazlar ile faturanızın boş yere artmasına yol açar. Bu yüzden fanın mutlaka tamir edilmesi gerekir. Kombi fan tamiri konusunda uzman olan Ankara baymak servisimizden hizmet alarak siz de rahat edebilirsiniz. Kombi fanınızı tamir ettirerek masrafları en aza indirebilirsiniz. Sonucunda ise güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Fan Değişimi Mümkün mü?

Fan tamiri ve değişimi mümkündür. Ancak tamir çok daha az maliyetlidir. Burada önemli olan nokta fanın durumudur. Eğer fanın bağlantılarında ufak sorunlar var ise fan tamiri evinizde bile yapılabilir. Ancak fanın iç aksamındaki sorunların durumunu öğrenmek için mutlaka fanın incelenmesi gerekir. İnceleme sonucunda tamir ücreti ve sıfır ücreti size iletilir. Onaylamanız halinde tamir yapılmaktadır. Tamir işlemlerinde de Ankara baymak kombi servisi olarak garanti veriyoruz. Bu garanti sayesinde kombi fan tamiri işlemini hem ucuza hem garantili yapabilirsiniz.