Kombi değişimi önemli ve dikkat edilmesi gereken hizmetlerden birisidir. Kombiniz bozuldu ve artık tamir olmuyor ise doğru kombi ile değişim yapılması şarttır. Kış aylarında yaşanan bu sorunlarda hızlı olunması da gerekir. Kış aylarında kombisiz geçen her gün evin soğukta kalması anlamına gelecektir. Bu durumu ortadan kaldırmak için mutlaka profesyonel kombi değişimi hizmeti almanız gerekiyor. Siz de hemen firmamızı arayarak bu hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Kısa süre içinde adresinize gelecek olan firmamız kombinizi değişecektir. Eğer aldığınız bir kombi var ise montaj hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Henüz kombinize karar vermediyseniz ve satın alma işlemi yapmadıysanız firmamızdan en uygun fiyatlı Baymak kombileri temin edebilirsiniz. Kaliteli ve uzun ömürlü bir kombi alarak yıllar boyu kombinizi kullanabilirsiniz.

Kombi Değişimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Kombi değiştirilirken öncelikle ilk kombinin doğru şekilde sökülmesi gerekir. Bu aşamada ilk olarak kombinin alt bağlantıları düzgün şekilde sökülmelidir. Alt bağlantılar sökülürken kombi tesisatına zarar verilmemelidir. Kombinin bağlantısı yapılmadan önce duvardaki diğer bağlantı aparatları da sökülmelidir. Diğer kombiye ait tüm aksamlar sökülmelidir. Ancak bu şekilde iyi bir sonuç alabilir, kombinizi doğru şekilde monte ettirebilirsiniz. İkinci aşamada ise dikkat edilmesi gereken temel nokta yeni kombinin doğru montajıdır. Mutlaka orijinal parçalar kullanılmalıdır. Alt takım bağlanırken doğru şekilde kaynatma yapılmalıdır. Kombinin alt kısmındaki bağlantı hataları sebebiyle su sıkıntısı oluşur. Damlatma vb. durumlar yaşanabilir. Bu durumu yaşamamak adına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kombi değişimi hizmeti sunan Ankara baymak servisi firmamızdan destek alarak kısa süre içinde kombinizi değiştirebilirsiniz.

Kombi Değişiminde Tesisata Uyumlu Kombi Nasıl Seçilir?

Kombi değişmeye karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta kombinin tesisata uyumudur. Kombinizin petek sayınıza uygun şekilde seçilmesi hem verim hem de uzun ömürlülük için önemlidir. Öncelikle kombinin mutlaka petek sayınıza yeterli gelmesi gerekir. Örnek vermek gerekirse 15 metre petek olan bir eve 24 kW olan 20 000kcalh gücündeki bir kombi yetersiz olabilir. Ya da 10 metre petek olan bir eve 35kW kombi fazla gelebilir. Düşük olması durumunda kombi çok çalışır ve parçaları çabuk yıpranır. Düşük olursa bu durumda kombi az çalışır parçalar daha aktifleşmeden arızaya düşer ve işlevini yerine getiremez. Yakıt tüketiminiz artar. Bu durumları yaşamamak adına kombi değişimi hizmetimizden faydalanabilirsiniz.