Kombiler her evin olmazsa olmazı cihazlardır. Bu cihazlarda yaşanan ufak çaplı problemler bile ciddi sorunlara yol açabilir. Kombinizin sıcak suyunun düzgün olmaması veya peteklere gerekli basıncın verilmemesi gibi durumlarda soğukta kalabilirsiniz. Kış aylarında zor günler geçirebilirsiniz. Tamir sürecinin uzaması ve yerine yeni kombi takılamaması durumları sonucunda ciddi problemler yaşayabilirsiniz. Bu durumu ortadan kaldırmak için zamanında doğru arıza tespiti yapılmalıdır. Kombi arıza tespiti hizmeti sunan Ankara Baymak servisi firmamız bu anlamda sizlere yardımcı olacaktır. Alacağınız hizmet ile kısa süre içinde kombinizin tekrar çalışır vaziyete geçmesini sağlayabilirsiniz. Burada önemli olan temel nokta kombinin iç aksamıdır. İç aksamdaki en ufak arıza bile arıza kodları ile kullanıcıya ulaştırılır. Doğru okuma sonucunda arızaya doğru müdahale yapılması mümkündür.

Kombi Arıza Tespitinin Önemi

Kombi arızası yanlış tespit edilirse yapılan müdahale de yanlış olur. Sonucunda ise kombinizde ciddi bir problem oluşur. Kombiniz artık eskisi gibi çalışmaz. Bu durumu engellemek için arızaya doğru müdahale yapılması gerekir. Örnek vermek gerekirse verdiği arıza koduna göre kombinizin sirkülasyon pompasının değişmesi gerekebilir. Ya da termostat arızalarında termostat bağlantı kablolarının değişmesi gerekebilir. Bu durumda belirtilen arızaya göre müdahale çok önemlidir. Firmamızdan alacağınız destek ile bu müdahaleyi en hızlı şekilde yaptırabilirsiniz. Kombi arıza tespiti ve sonrasında tamiri işlemlerinizi hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Kombi Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Arıza tespiti yapılırken birçok yol izlenebilir. Öncelikle en basit ve temel yol kombinin ekranını incelemek olacaktır. Ekran verilen uyarı kodlarının ne anlama geldiği kullanım kılavuzunda yer almaktadır. Buradan yola çıkarak kombinizdeki arızayı tespit edebilirsiniz. Bir diğer yol ise kombinin yaptığı hatalı işlemleri takip etmektir. Örnek vermek gerekirse yaz aylarında sadece sıcak suyu açmanıza ve banyoyu kullanmanıza rağmen peteklerde hafif de olsa bir ısınma var ise üç yollu vana arızası sonucu çıkarılabilir. Ya da cihazınızda ateşleme sorunu var ise gaz valfi, fan arızaları ortaya çıkabilir. Bu durumları ortadan kaldırmak adına firmamızdan kombi arıza tespiti sonrasında ise onarımı hizmeti alabilirsiniz. Kısa sürede Ankara Baymak teknik servisi olan firmamız adresinize gelerek sorunu çözecektir.