Kaskat sistemler site, otel, AVM’ler gibi birçok farklı alanda kullanılan sistemlerdir. Bir adet kombinin yeterli olamayacağı yerlerde kurulan kaskatlar sayesinde birçok kombi tek sisteme bağlanabilir. Kimi zaman kombi bir sisteme bağlanırken kimi zamansa   kombi tek bir sisteme bağlanabilir. Burada önemli olan nokta kombilerin birbiri ile uyumlu olması ve bakımlarının ihmal edilmemesidir. Bir bütün gibi çalışan bu cihazların bakımları uzmanlarca yapılmalıdır. Ankara Baymak servisi olan firmamız kaskat bakım konusunda ihtiyacınızı karşılıyor. Adresinize gelecek olan ekiplerimiz en hızlı şekilde müdahale ederek sorunu çözüme kavuşturuyor. Bakım yaptırarak kaskat sistemin ömrünü uzatıyor.

Kaskat Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer kaskat bakım işlemi yaptıracaksanız öncelikle titiz olmanız gerekmektedir. İşi doğru yapacak ve sistemi bozmayacak, profesyonel ekiplerden destek almalısınız. Kaskat sistemler karışıktır. Bu karışıklığı ancak profesyonel ekipler çözümleyebilir. Bu önemli noktalardan birisidir. Bir diğer önemli nokta ise tüm cihazların kontrol edilmesidir. Sistemdeki tüm cihazlar ve tesisat kontrol edildiği taktirde başarılı bir tesisat bakımı yapılabilir. Kaskat bakımı için siz de hemen firmamızı arayabilir, randevu oluşturabilirsiniz.

Kaskat Bakım Aşamaları

Kaskat bakım farklı aşamalarda gerçekleşmektedir. Bu aşamaları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Bu bakımın en az 3 ayda bir yapılması önem taşımaktadır. Sistemdeki tüm sorunlar bu şekilde tespit edilebilir.
  • Su sızdırmazlık burada önem taşımaktadır. Bir cihazda olan su sızdırması tüm cihazları etkileyebilir. Fark edilmeyecek bir su sızıntısı halinde diğer cihazlar daha çok çalışarak soruna yol açabilir.
  • Cihazın parçaları kontrol edilmelidir. Parçalardaki kirlenmiş parçalar temizlenmelidir. Sıvı temasından kaçınılmalıdır.
  • Yanma ateşleme gibi reaksiyonlar kontrol edilmelidir.
  • Sensörlerin kontrol edilmesi gerekmektedir. Sensör arızaları bu cihazlar için çok büyük problem teşkil etmektedir.
  • Sirkülasyon pompası kontrol edilmelidir. Pompa arızalarında problemler oluşabilmektedir.
  • Genleşme tankı tek olabilmektedir. Buradaki tek genleşme tankı kontrol edilmelidir.

Tüm sistem baştan aşağı kontrol edildikten sonra çalıştırma işlemi yapılır. Sonrasında ise cihazların bir problemi olmadan çalışmadığından emin olunduğunda kombi kapakları kapatılır. Sistem teslim edilir. Ankara bölgesinde baymak teknik servisi olarak profesyonel kaskat bakımı hizmeti sunmaktayız. Siz de firmamızı arayarak ya da firmamıza uğrayarak kaskat bakımı hakkında bilgi alabilirsiniz.