Kombi ve petek sistemi evin en önemli ihtiyaçlarından birisidir. Bu sistemde oluşacak en ufak aksaklıklar bile beraberinde ciddi sorunları getirir. Kalorifer temizliği ve kombi bakımı bu yüzden oldukça önemlidir. Kombinin arızaya geçmesi veya peteklerin yeterine ısınmaması kış aylarında yüksek fatura giderlerine sahip olmanıza yol açar. Bu durumu ortadan kaldırmak mümkündür. İlk olarak kombi bakımı yaptırmanız gerekiyor. Kombi bakımından sonra ise petek temizliğine önem vermeniz gerekmektedir. Petek üstü, altı sağı solu ve içi temizlenirse ısı daha hızlı ilerler. Bu sayede kombiniz daha güzel çalışır. Petekleriniz daha rahat ısınır.

Kalorifer Temizliği Aşamaları

Kalorifer temizliği iki farklı yol ile yapılır. Bunlardan ilki iç kısımla alakalıdır. İkincisi ise dış kısım ile alakalıdır. Dış kısımdaki temizlik gözle görülebilen noktaların temizliğini kapsar. Peteğin üstü bunlardan birisidir. Üst kısmındaki toz ve kirler temizlenebilir. Peteğin iç detayları da üst kapak açıldıktan sonra temizlenebilir. Bunlar genel olarak gözle görülen temizlik işlemleridir. Bir diğer aşama ise peteğin içinin temizlenmesidir. Peteğin iç kısmına özel makineler ile müdahale edilerek iç tesisat temizlenebilir. Bu temizlik ile hem peteğin daha güzel ısınması hem de faturaların azalması sağlanabilmektedir. Siz de Ankara baymak teknik servisi olan firmamızdan destek alarak bu temizliği yaptırabilirsiniz.

Profesyonel Kalorifer Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalorifer temizliği belirli aşamalardan sonra tamamlanmaktadır. Öncelikle kalorifer temizliği için uygun bir makine ve teçhizat olmalıdır. Ancak bu makine ile düzgün temizlik yapılabilir. Sonrasında ise temizlik işlemlerine geçilebilir. Temizlik aşamaları şu şekildedir:

  • Peteklere bir noktadan müdahale edilir. Bu nokta genelde banyo olmaktadır.
  • Bu noktadan müdahale için petek kapalı sistemi açılır. Peteğe makine bağlanır.
  • Sonrasında ise gerekli olan basınçlı su peteğe basılır.
  • Tüm sistemin içinde dolaşan basınçlı su kısa süre içinde sistemdeki kirleri dışarı çıkarır.
  • Çıkan kirler kanalizasyona aktarılır.

İşlem birkaç kez tekrarlanır. Bu süreçte en etkili yöntem olan makineleri temizlik faturalarda ciddi kazançlar elde etmenizi sağlayacaktır. Siz de daha fazla detaya ulaşmak için hemen firmamızı arayabilirsiniz. Randevu alabilirsiniz.